Wiele zależy od naszych genów – a wiadomo, że trudno dbać o własne zdrowie, jeżeli po prostu w swoim DNA mamy niejako zapisane problemy sercowe bądź ponadstandardowe ryzyko nowotworów. Jednak naturalnie wiele zależy od tego jak żyjemy. A więc bardzo często ludzie chorują, bo najzwyczajniej nieumiejętnie funkcjonują. Świetnie to widać, gdy spojrzymy sobie na USA. W tym jakże bardzo dużym kraju są stany, gdzie mieszka ponadprzeciętna ilość „grubasów”, ale odnajdą się również takie miejsca, gdzie kult pięknego wyglądu jest silny, więc zamieszkuje je dużo mniejsza liczba osób narzekających na nadwagę.
- Odpowiednia dieta! Naturalnie w żadnym wypadku nie można popadać w paranoję, odmawiać sobie wszelkich żywieniowych przyjemności, ale ogólnie nie możemy zbytnio przesadzać z kaloriami. Trzeba zachować umiar w żywieniu.
- Dużo więcej ruchu! A więc sporo więcej się ruszajmy, ograniczmy używanie auta, uprawiajmy jakieś sporty. Może pływanie, tenis ziemny czy jogging? Świetna wiadomość dla chcących nieco więcej szamać: kiedy człowiek regularnie mocno się poci, ma możliwość nieco więcej jeść – bez tycia.
źródło: tvn-cnbc-biznes.com.pl, topjobs.com.pl, colmet.com.pl.

Starsze artykuły tematyczne:

Comments are closed.